Uutiset
Kevätkokouksen tulokset
Kirjoittaja Mulari 17.05.2010, luettu 142 kertaa
Tänään pidettiin Susiveikkojen kevätkokous, jossa vahvistettiin toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä valittiin uusi lpkj-pari ja hallitus kaudelle 15.8.2010 - 14.8.2011.
Kokous venähti parituntiseksi pitkän toimintasuunnitelman viilaamisen ja eritoten lpkj-parin löytämisen kanssa. Totesimmekin varsin nopeasti, että nykyisen tyylisen lippukunnanjohtajan pestiin ei ole yhtään halukasta ja halusimme saada ratkaisun aikaan nyt, ettei asia jäisi vaivaamaan kesäksi.
Päädyimme siihen, että tulevana kautena lippukunnanjohtajana on nimellisesti nykyinen Oravien laumanjohtaja Mika Kontiainen ja varajohtajana nykyinen lippukunnan varajohtaja Kati Huomo. Nimellisyys tarkoittaa sitä, että nykyisen lpkj:n pestin tehtäviä tullaan jakamaan huomattavasti hallituksen kesken. Hallitukseen valittiin ilman vaaleja Hannes Hämäläinen, Susanna Koskinen, Teemu Kujala, Mikko Mulari, Tommi Svanbäck ja Johanna Vesterinen. Uusi hallitus kokoontuu pohtimaan syksyn tehtäväjakoa jo parin viikon päästä.
Tilintarkastajiksi valittiin Mikko Sane ja Renne Tergujeff sekä varatilintarkastajiksi Sari-Liia Tonttila ja Helinä Koski.
Tarkastamattomat liitteet:
- pöytäkirja
- toimintasuunnitelma
- talousarvio
- osallistujalista
Onnea valituille!
Päivitetty: 18.01.2009 / Mulari